O nás

SDMO – Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně, z. s. poskytuje  komplexní, individuálně diferencované služby a podporu pro všechny osoby s DMO a jejich rodiny. Tato péče je realizována prostřednictvím Střediska ucelené rehabilitace při DMO, které zajišťuje zejména sociálně aktivizační a zdravotnické služby a podporu ve všech oblastech běžného života.

 

Práce ve sdružení měla od jeho založení před 25 lety  vždy pomáhat  člověku s DMO jako celistvé osobnosti. Proto usilovalo SDMO  o vznik Střediska ucelené rehabilitace při DMO, koncipovaného tak, aby mohlo poskytovat ucelenou péči každému zájemci s DMO. Podařilo se zřídit Středisko, které spojuje služby sociální, psychologické a zdravotnické.

Úsilí prohloubit vzájemnou provázanost jednotlivých oborů při řešení problémů člověka s DMO je úkol trvalý.  Znamená  zároveň snahu o  společnou řeč různých odborností, které mají člověku s DMO pomáhat. Očekáváme, že k tomu přispěje  též tato konference – navázání a podpora spolupráce mezi zástupci jednotlivých oborů, prohloubení znalostí a seznámení se s komplexním přístupem k člověku s touto diagnózou je prvním krokem ke společné diskusi. Na té by se měli podílet  též lidé s DMO.

Další informace o našem Sdružení naleznete zde: http://www.dmoinfo.cz

logo_sdmo_pruhledne_official_small

                                0000220443kaiserstejnsky-palac-logoPraha_logo